ППО та боєприпаси: Нідерланди надають понад €200 млн для України

Прочитаєте за: < 1 хв. 19 Квітня 2024, 20:00

Нідерланди нададуть понад 200 мільйонів євро на ініціативи щодо швидкого постачання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони та артилерійських снарядів.

Про це повідомила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час засідання Ради Україна-НАТО.

Кайса Оллонгрен наголосила, що засоби протиповітряної оборони і артилерійські боєприпаси вкрай необхідні Україні, адже «ситуація загрожує стати критичною».

«Засоби, які зараз надають Нідерланди, вже перебувають на європейському континенті і будуть доставлені в Україну якнайшвидше. Зараз ми всі повинні зробити все можливе, щоб підтримати Україну», — заявила вона.

Так, Нідерланди скерують 150 млн євро на німецьку ініціативу щодо ППО для України, аби забезпечити швидке постачання засобів. Крім того, Міноборони закуповує засоби ППО малої дальності на 60 млн євро, які, зокрема, можна використовувати для боротьби з безпілотниками.

Також міністр оборони зазначила, що Нідерланди сприятимуть ініціативі Естонії щодо швидкого постачання артилерійських боєприпасів із наявних запасів. У відомстві нагадали, що раніше Нідерланди оголосили про внесок 250 млн євро в чеський план для України.

Як повідомляла АрміяInform, військово-повітряні сили Нідерландів передали ще три винищувачі F-16 для Європейського центру підготовки пілотів в Румунії, де зокрема проходять навчання українські пілоти. В одному з винищувачів прилетіла міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

https://armyinform.com.ua/2024/04/19/ppo-ta-boyeprypasy-niderlandy-nadayut-ponad-e200-mln-dlya-ukrayiny/