Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про скасування заборони на прибуток для постачальників ЗСУ

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Лютого 2024, 21:01

Верховна Рада України 7 лютого прийняла у першому читанні за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про оборонні закупівлі» щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану» (№10454).

Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

Поданий Урядом законопроєкт має вирішити проблему із трактуванням норм щодо прибутку підприємств ОПК на користь бізнесу.

Для реалізації зазначених положень законопроектом пропонується:

а) доповнити статтю 30 Закону України «Про оборонні закупівлі» частиною шостою, яка внормовує рівень прибутку при придбанні товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони під час дії правового режиму воєнного стану, що здійснюється за неконкурентною процедурою закупівель або без проведення видів (процедур) закупівель, визначених законодавством;

б) у Прикінцевих положеннях до законопроекту зазначити наступне:

«Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та діє щодо всіх державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, які укладені за неконкурентною процедурою закупівель або без проведення видів (процедур) закупівель, визначених законодавством, та/або виконувалися (виконуються) під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX».

За даними Міністерства економіки, оборонний сектор вже забезпечив +3,6% до ВВП країни, але його можливості значно більші.

Говорячи про вирішення питання підприємств, щодо яких ДАСУ склала акти ревізій з висновком щодо неправомірності включення прибутку в ціну товару, у Мінекономіки запевняли, що проєкт закону №10454 матиме ретроспективне застосування.

А отже, з його ухваленням проблема буде вирішена для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення.

https://armyinform.com.ua/2024/02/07/rada-u-pershomu-chytanni-shvalyla-zakonoproyekt-pro-skasuvannya-zaborony-na-prybutok-dlya-postachalnykiv-zsu/