Сергій Наєв розповів про очікувані F-16 і як західна зброя допомогла ЗСУ на полі бою

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Лютого 2024, 13:07

Командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв впевнений, що після отримання від союзників винищувачів F-16 Сили оборони матимуть ще більше успіхів на полі бою.

Про це він сказав в інтерв’ю з нагоди четвертої річниці створення Командування.

Сергій Наєв наголосив, що у подальших пакетах військової допомоги Україна чекає літаки F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів.

За його словами, це дозволить Силам оборони України досягти ще більших успіхів на полі бою та звільнити нашу територію від ворога.

ЗС України завдяки матеріально-технічній допомозі країн-партнерів отримали західні артилерійські зразки озброєння, що за своїми тактико-технічними характеристиками переважають подібні зразки артилерії рф.

Зокрема надійшли польові гаубиці М777А1, FH70 та самохідні артилерійські установки CAECAR, AHS Krab, PzН-2000, М109, які в поєднанні з системами контрбатарейної боротьби та розвідувальними БПЛА дозволили Силам оборони знівелювати багатократну перевагу противника в артилерії та звести нанівець російську тактику «вогневого валу».

«Із появою влітку 2022 року реактивних систем залпового вогню М142 HIMARS, а пізніше й М270 MLRS, противник поніс ще більш відчутні втрати в логістичному забезпеченні своїх передових підрозділів і був змушений переміщувати свої польові склади та пункти управління на відстань понад 100 кілометрів від переднього краю», — додав Сергій Наєв.

Через це росіянам довелося збільшувати логістичне «плече» підвозу боєприпасів та матеріальних засобів, що ускладнило управління військами і вони втратили наступальні спроможності та перехйшли до вимушеної оборони (а з часом і до «жесту доброї волі» з правого берега Дніпра та евакуації з Херсона).

Крім того, за словами Сергія Наєва, ід час ракетного терору взимку 2022-2023 років вирішальну роль у нівелюванні ракетної загрози та захисті нашої критичної інфраструктури від ударних БПЛА відіграли зенітно-ракетні комплекси середньої дальності NASAMS, IRIS-T SLM та зенітні самохідні артилерійські установки GEPARD, які дозволили підвищити ефективність ППО до 75-80%.

«А сьогодні показники знищення засобів повітряного нападу противника іноді досягають навіть 100%», — підкреслив Командувач.

Із надходженням на озброєння в квітні 2023 року зенітно-ракетного комплексу Patriot протиракетний щит України посилився ще більше за рахунок збільшення дальності знищення аеродинамічних цілей на відстані до 150 км.

«Ми отримали надійний захист від балістичних ракет противника «Іскандер» та «Кинджал», — сказав Сергій Наєв.

Як повідомляла АрміяInform, українські пілоти, які нині проходять навчання на літаках F-16, відбирались з урахуванням певних критеріїв, серед яких є бойова підготовка, бойовий досвід, навченість, знання англійської мови.

https://armyinform.com.ua/2024/02/05/sergij-nayev-rozpoviv-pro-ochikuvani-f-16-i-yak-zahidna-zbroya-dopomogla-zsu-na-poli-boyu/