У Києві відбулась презентація дослідження «Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи»

Сьогодні у Генеральному штабі ЗС України презентували дослідження «Стійка Україна – крихка мозаїка?Суспільство, медіа, безпека і перспективи» та результати соціологічного опитування щодо потенційних конфліктних тем у суспільстві, зокрема на сході України.

У заході взяли участь Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні КаімоКууск, Аташе з питань оборони Посольства Естонії в Україні полковник Вагур Мурулаідта директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS, Естонія) Індрек Каннік, а також члени експертної команди програми «Стійка Україна», керівник програми Дмитро Теперік, експерти Юрій Цуркоі Юлія Каплан та національний координатор програми  Ілля Мірошкін.

Навесні цього року експерти з Естонії та України провели соціологічне опитування жителів Сєвєродонецька, Лисичанська, Маріуполя, Запоріжжя, Харкова, Сум, Херсона, Миколаєва та Одеси.На питання щодо сприйняття російської військової агресії на сході України відповіли 3200 респондентів.Опитування також порушило низку інших питань, зокрема, ставлення громадян до держави, про рівень стресу, геополітичні погляди населення тощо.

– Ми приділяємо серйозну увагу проблематиці національної стійкості, вивчаємо досвід інших країн у протидії гібридним загрозам, враховуємо найкращі напрацювання експертів і науковців. Сьогодні надзвичайно важливо розуміти інформаційне і соціальне середовище для ефективного виконання завдань за призначенням і підвищення суспільної довіри до національного війська, – зазначив генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Дослідження були проведені й презентовані Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) у межах програми «Стійка Україна».

Довідково. Міжнародний центр оборони та безпеки (ICDS) є провідним аналітичним центром Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Висновки і результати дослідженьпрезентували офіцерам цивільно-військового співробітництва, зв’язків із громадськістю, стратегічних комунікацій,  а також представникам Оперативних командувань «Південь» і «Схід». Директор програми «Стійка Україна» Дмитро Теперік запевнив присутніх, що Збройні Сили мають високий рівень суспільної довіри та мають надалі використовувати цей капітал максимально ефективно.

Наприкінці зустрічі Головнокомандувач ЗС Україниподякував панові Послу Естонської Республіки за непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету нашої держави, а пану Канніку – за системну діяльність з концептуалізації та розвитку стійкості в Україні. Він також висловив вдячність експертам програми «Стійка Україна» за проведену роботу і презентацію.

Довідково. Дослідження «Стійка Україна – крихка мозаїка?»було проведене протягом 2019–2020 років групою естонських та українських фахівців. Експерти опитали в форматі 30 фокус-груп жителів півдня та сходу України, зокрема таких міст та селищ, як Очаків, Миколаїв, Херсон, Скадовськ, Генічеськ, Нова Каховка, Чаплинка, Бердянськ, Мелітополь та Маріуполь. Дослідження містить думки жителів цих міст щодо російської агресії, сприйняття українських військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Це дослідження також містить об’ємний аналіз релевантної літератури, опитування профільних експертів та аналіз соціальних мереж шляхом використання великих даних.

Програма «Стійка Україна» має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення цієї системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці у сфері розвитку.

Фото: Управління зв’язків з громадськістю ЗС України

https://armyinform.com.ua/2021/10/u-kyyevi-vidbulas-prezentacziya-doslidzhennya-stijka-ukrayina-kryhka-mozayika-suspilstvo-media-bezpeka-i-perspektyvy/