У НУОУ розпочався Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони ЄС

Сьогодні, 25 жовтня, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочав свою роботу черговий Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу, повідомляє пресслужба університету.

Починаючи з 2014 року Європейський Союз, Австрія та Україна проводять «Європейський тиждень» у Національному університеті оборони України, що складається з трьох заходів, а саме: 

  • конференції з питань Спільної політики безпеки та оборони (СПБО);
  • Орієнтаційного курсу у рамках СПБО; 
  • семінару випускників з питань СПБО.

Після короткої перерви у 2020 році, пов’язаної з пандемією коронавірусу, цього року «Європейський тиждень»  триватиме на базі НУОУ упродовж п’яти днів.

Орієнтаційний курс СПБО є частиною програми Східного партнерства Європейського Союзу та охоплює усі його країни.

Традиційно захід організований Європейським коледжем безпеки та оборони (ESDC) за підтримки Міністерства оборони Австрії. 

Курс надає учасникам глибокі знання про ЄС, стратегії безпеки, структури та процедури СПБО а також розвиток потенціалу в європейському середовищі, місії та операції ОБСЄ. Останні два дні програми будуть присвячені регіональним аспектам та горизонтальним питанням, що стосуються СПБО.

Метою загального обговорення упродовж курсу є пошук поглядів на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого співробітництва України з Європейським Союзом.

Довідково

Ініціатива ЄС «Східне партнерство» (далі – СхП) започаткована у 2009 році в рамках Європейської політики сусідства.

«Східне партнерство» охоплює 28 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. 

Поява СхП ознаменувала початок формального розмежування зовнішньополітичних підходів ЄС до відносин із південними та східними сусідами ЄС шляхом сприяння процесам реформ у державах-партнерах, зокрема укладення угод про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), а також лібералізації візового режиму між ЄС та державами-партнерами.

Традиційно Національний університет оборони України імені Івана Черняховського  бере активну участь у розвитку міжнародної складової з метою подальшого удосконалення освітнього процесу, імплементації стандартів НАТО у зміст навчання та запровадження найкращих підходів до організації освітнього процесу за досвідом країн-партнерів.

https://armyinform.com.ua/2021/10/u-nuou-rozpochavsya-oriyentaczijnyj-kurs-spilnoyi-polityky-bezpeky-i-oborony-yes/