У військових вишах тактичного рівня викладатимуть командно-штабні курси професійної військової освіти L-2

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Вересня 2023, 8:30

Днями на робочому брифінгу з представниками військових вишів, який проходив у змішаному форматі за безпосередньої участі радника з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні Стасіса Палдунаса (Литва) та директора Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимира Мірненка, представлено концептуальний план передачі командно-штабних курсів професійної військової освіти L-2 тактичного рівня для підготовки військових фахівців сухопутної, повітряної та морської компоненти Збройних Сил України до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Про це повідомляє Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.

За словами заступника начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи полковника Андрія Слюсаренка, університетом проведено значний обсяг робіт з розроблення, апробації та вдосконалення курсів L-2, що дає змогу організувати комплексну допомогу та підтримку військовим вишам тактичного рівня у процесі створення й адаптації зазначених курсів.

«Висловлюємо щиру вдячність нашим іноземним радникам, викладацькому складу Балтійського оборонного коледжу (Естонія), Військової академії Литовської Республіки, Національної академії оборони Латвії, експертам програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP-Ukraine, а також Департаменту військової освіти і науки Міноборони України, за фахове сприяння та допомогу у розробленні курсів L-2», —  зазначив полковник Андрій Слюсаренко.

Зі свого боку радник з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні та експерт програми НАТО DEEP Стасіс Палдунас зауважив на суттєвому прогресі на шляху впровадження системи професійної військової освіти.

«За два роки є значне просування у зміні підходів до розроблення освітніх програм — ви відходите від теорії і більше фокусуєтеся на практиці, приділяючи увагу досягненню визначених цілей навчання», — підкреслив Стасіс Палдунас і запропонував подальшу підтримку програми НАТО DEEP в питаннях навчання науково-педагогічних працівників та інструкторів за кордоном, зокрема і для підвищення рівня мовної підготовки.

Підсумовуючи виступи учасників брифінгу, директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимир Мірненко подякував особовому складу Національного університету оборони України за якісну реалізацію завдань згідно з планом трансформації системи військової освіти, який передбачає, зокрема, передачу університетом курсів L-2 до військових вишів тактичного рівня з наступного навчального року. Володимир Мірненко також відзначив високий рівень організації зазначеного процесу, який включає весь наявний як онлайн (вебплатформа), так і офлайн інструментарій для ефективного обміну досвідом.

Нагадаємо, відповідно до Концепції трансформації системи військової освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1997 р. № 1410 «Про трансформацію системи військової освіти» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1490) підготовка осіб офіцерського складу для призначення на посади тактичного рівня (у тому числі офіцерського складу медичної служби) штатно-посадової категорії «майор» здійснюється на командно-штабних курсах тактичного рівня професійної військової освіти (L-2) обсягом 40 кредитів ЄКТС, на яких вивчаються натовські процедури планування та прийняття військових рішень Military Decision Making Process (батальйон), Operation Planning Process (батальйон/бригада).

У ході перехідного періоду зазначений курс викладався у Національному університеті оборони України.

https://armyinform.com.ua/2023/09/07/u-vijskovyh-vyshah-taktychnogo-rivnya-vykladatymut-komandno-shtabni-kursy-profesijnoyi-vijskovoyi-osvity-l-2/