Україна формує нову глобальну та регіональну інфраструктуру безпеки − Дмитро Кулеба

Сьогодні у Києві в Центрі «Нова Європа» відбулась стратегічна дискусія за участю українських та іноземних дипломатів «Дипломатія 2022: пріоритети Стратегії зовнішньополітичної діяльності». Міністр закордонних страв України Дмитро Кулеба розповів про основні пріоритети цього стратегічного документа найвищого державного рівня та майбутню зовнішню політику нашої держави, яка забезпечуватиме її  конкурентоспроможність та безпеку.

 Підсумовуючи діяльність зовнішньополітичного відомства у поточному році, його очільник зауважив про те, що Стратегія не є декларацію про наміри, а дієвим інструментом міжнародної політики, у якій більше немає місця для позаблоковості, багатовекторності та меншовартості. Вона є продовженням попередньої роботи за 2020–2021 рр. зі створення Кримської платформи, зміцнення стратегічного партнерства зі США, Великою Британією та Турецькою Республікою. Стратегія також передбачає розвиток успішних партнерських відносин у рамках Асоційованого тріо разом із Грузією та Республікою Молдовою, подальше зміцнення безпекових та економічних стосунків із країнами Люблінського трикутника (Україна, Польща, Литва) та Квадриги (Україна Туреччина). Вона враховує лідируючу роль України в Дунайському регіоні та приєднання до Програми розширення можливостей НАТО.

 Стратегія, на думку міністра, є першим за 30 років системним фундаментальним документом, який визначатиме зовнішню політику української держави на наступні десятиріччя.

− Ми працюємо над тим, щоб ця політика була зацементована, хто би не був при владі чи в опозиції, яким би не було прізвище міністра, політична або економічна кон’юнктура, − наголосив Дмитро Кулеба. − Стратегія унеможливлює ризики зміщення загальнодержавного курсу, дозволяє уникнути турбулентності в зовнішній політиці навіть у разі внутрішньої турбулентності.

Стратегією визначено шість головних пріоритетів, що є запорукою безпеки України та її конкурентоспроможності у світі:

  • Забезпечення незалежності й державного суверенітету України, відновлення її територіальної цілісності.
  • Протидія агресії Російської Федерації та притягнення Росії до юридичної відповідальності за злочини проти України.
  • Курс на набуття повноправного членства в ЄС та в НАТО.
  • Просування українського експорту і залучення іноземних інвестицій.
  • Захист прав та інтересів громадян України за кордоном.
  • Утвердження позитивного іміджу України у світі.

Серед стратегічних напрямків роботи Міністерства закордонних справ України з втілення Стратегії Дмитро Кулеба назвав:

  • Україна формує нову глобальну та регіональну інфраструктуру безпеки;
  • Україна відкриває нові економічні можливості;
  • Україна – стає активним учасником міжнародної політики.
  • У даній Стратегії ми заклали багаторічну державну політику, спрямовану на досягнення миру, безпеки та добробуту для українців, утвердження України як активного учасника міжнародної політики, − підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Фото з відкритих джерел

Підготував Анатолій Бальчос

https://armyinform.com.ua/2021/12/14/ukrayina-formuye-novu-globalnu-ta-regionalnu-infrastrukturu-bezpeky-%e2%88%92-dmytro-kuleba/