Україна нищить російський флот завдяки бойовим роботизованим системам

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Квітня 2024, 6:23

Справжнім кошмаром для російських моряків стали українські морські дрони. Один з них — MAGURA V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus V-типу; також «М́аґура»). 

Це багатоцільовий надводний безпілотний човен, розроблений для ГУР Міністерства оборони України. Здатен виконувати спостереження, розвідку, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінну боротьбу, охорону морського флоту, але передусім це ударний дрон. 

Його бойова частина, маса якої близько 300 кг вибухівки, здатна, як розповів один з операторів, зробити в борту російського корабля велику пробоїну. MAGURA V5  ефективно протистоїть засобам РЕБ противника та використовує криптографічно захищені канали звʼязку.  

Інфографіка: Сергій Поліщук

Також на цьому безпілотнику є режим автопілота та відеопідсистеми, включаючи нічне бачення, резервні модулі зв’язку тощо. Вартість всього комплексу становить 150 000–275 000 доларів залежно від оснащення.

У кожній атаці на російські кораблі використовується декілька дронів, що дозволяє заходити на ціль з різних боків. Як показує практика, жоден російський корабель сьогодні не зміг відбити такий напад.

Magura V5. Фото: Олександр Шульман / АрміяInform

Б’ють кораблі, як правило, спочатку по двигунах та кормовій частині, тим самим їх знерухомлюють, а потім уже добивають, направляючи БЕКи (безекіпажні катери) в борта корабля.

На думку полковника Вадима Сухаревського, заступника Головнокомандувача ЗСУ, відповідального за безпілотні системи та розвиток застосування дронів, «ми сьогодні випереджаємо всі відомі технології. Наші безекіпажні дрони як на воді, так і на суходолі, і в повітрі є не просто важелем рівноваги і паритету наших асиметричних відповідей на полі бою, а є тим, що вивчає світова воєнна наука, історія і практика». 

Вадим Сухаревський. Фото: Олександр Шульман / АрміяInform

— Про це свідчить інтерес наших союзників, і Збройні Сили України відкриті до співробітництва, ми з радістю вчимося і вчимо. Це морський компонент, завдяки якому ми очищаємо Чорне море. Сподіваюся, в недалекому майбутньому будемо очищати Азовське море. Люди, які керують цими дронами, говорять лише одну фразу: «Хай чекають. Їх чекають сюрпризи, і неприємні сюрпризи», — додав Вадим Сухаревський.

Як розповів Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин, «у нас є декілька моделей морських дронів. Це приклад того, як Україна, не маючи свого потужного флоту, вирішила проблему, що увійде в підручники історії. Ми спочатку вигнали російський флот з Криму, а потім стали поступово відправляти його на дно, де йому і місце».

Олександр Камишин. Фото: Олександр Шульман / АрміяInform

https://armyinform.com.ua/2024/04/16/ukrayina-nyshhyt-rosijskyj-flot-zavdyaky-bojovym-robotyzovanym-systemam/