В оборонному відомстві розробляється Стратегія менеджменту системи військової освіти

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Вересня 2023, 16:42

6 вересня в Національному університеті оборони України відбувся робочий брифінг, на якому презентували план реалізації проєкту з підготовки Стратегії менеджменту системи військової освіти та її структуру.

Про це інформує Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.

Участь у заході, зокрема і дистанційно, взяли представники структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти системи Міністерства оборони України, іноземні радники.

Начальник Національного університету оборони України генерал-полковник Михайло Коваль акцентував увагу присутніх на важливості забезпечення планомірного розвитку системи військової освіти всупереч широкомасштабній російській збройній агресії.

– В умовах інтенсивної трансформації в сфері військової освіти такий концептуальний документ як Стратегія менеджменту системи військової освіти має закласти дієві механізми врегулювання наявних проблемних питань і неузгодженостей для забезпечення ефективного управління освітньою діяльністю, – зазначив генерал-полковник Михайло Коваль.

Своєю чергою директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимир Мірненко наголосив на лідерських позиціях Національного університету оборони України у впровадженні трансформаційних змін у системі військової освіти, а також висловив думку з приводу низки юридичних аспектів, пов’язаних з імплементацією зазначеної Стратегії.

– Безперечно, розроблення Стратегії сформує правове підґрунтя для упорядкування і розмежування зон відповідальності структурних підрозділів Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України та військових вишів на різних рівнях військової освіти, зробить систему управління більш інноваційною та функціональною, – переконаний Володимир Мірненко.

Радник з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні Стасіс Палдунас (Литва) відзначив, що партнери з держав-членів НАТО уважно спостерігають за процесом трансформації системи військової освіти, бачать наскільки серйозно оборонне відомство підходить до впровадження змін, а тому зацікавлені у розширенні співпраці.

– НАТО готове долучитися до роботи проєктної команди та допомогти створити «живий» документ, який можна швидко адаптувати до можливих змін у структурах Міністерства оборони, Генерального штабу та Збройних Сил України, – запропонував Стасіс Палдунас.

https://armyinform.com.ua/2023/09/07/v-oboronnomu-vidomstvi-rozroblyayetsya-strategiya-menedzhmentu-systemy-vijskovoyi-osvity/