В Одесі під суд пішли псевдоволонтери, які ошукали громадян на 280 тисяч гривень

Прочитаєте за: < 1 хв. 1 Квітня 2024, 17:53

В ході досудового розслідування було встановлено, що житель Одеси організував злочинну групу, залучивши до неї двох знайомих.

Про це повідомила 1 квітня Кіберполіція.

Зловмисники під виглядом благодійників, які нібито знаходяться за кордоном, телефонували військовим, представникам духовенства, волонтерських організацій, казали, що мають бажання передати безплатно на потреби ЗСУ автомобіль або іншу гуманітарну допомогу.

Однак необхідні кошти для доставляння благодійної допомоги до необхідного пункту призначення. І введені в оману громадяни перераховували гроші на рахунки, вказані псевдоволонтерами.

Аби потерпілі не мали сумніву щодо благодійних намірів аферистів, під час телефонних розмов ті створювали відчуття, ніби автівка чи інший вантаж вже в дорозі — шум завантаженої проїзної частини, сигнали транспортних засобів тощо.

У такий спосіб «благодійникам» вдалось ошукати 14 довірливих громадян і заволодіти їхніми грошима у розмірі більше 280 тисяч гривень.

Кошти вони знімали з банківських рахунків, ділили між собою і витрачали на власні потреби, а з потерпілими переставали виходити на зв’язок.

Зібравши достатньо доказів, поліціянти висунули трьом фігурантам обвинувачення за ч.ч. 2, 4, 5 ст. 190, ч.ч. 2 та 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт правоохоронці направили до суду.

Як повідомляла АрміяInform, на Дніпровщині пішли під суд шахраї, які ошукували громадян під виглядом зборів на ЗСУ.

https://armyinform.com.ua/2024/04/01/v-odesi-pid-sud-pishly-psevdovolontery-yaki-oshukaly-gromadyan-na-280-tysyach-gryven/