В Україні майже 37 тисяч осіб вважаються безвісти зниклими за особливих обставин

Прочитаєте за: < 1 хв. 16 Квітня 2024, 12:45

Майже 37 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти за особливих обставин через збройну агресію росії проти України. Серед них діти, цивільні та військові.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець на заході «Цивільні в незаконному утриманні росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства задля їхнього звільнення».

Водночас він наголосив, що ці цифри можуть бути значно більшими.

«росія викрадає цивільних ще з 2014 року. Цивільні піддаються різним формам насилля. Наразі вдома лише 147 цивільних; Україна верифікувала близько 1700 осіб, яких незаконно затримала країна-агресор (це люди верифіковані МКЧХ та іншим способом)», — йдеться у повідомленні.

Водночас ми робимо все можливе, щоб зрушити питання повернення цивільних із точки нуль. Зокрема, це у фокусі роботи Офісу Омбудсмана та одне із завдань пункту 4 Формули миру. Окрім цього, за ініціативи нашої інституції Україна створила Міжнародну платформу за звільнення незаконно затриманих рф цивільних осіб.

За його словами, наразі Офіс Омбудсмана робить все можливе, щоб зрушити питання повернення цивільних.

Зокрема, створює робочі групи країн, які будуть тиснути на рф, проводить перемовини та шукає державу-покровительку; намагаємося знайти країну-платформу для публічного відкриття комунікації по цивільних. Також Офіс обговорює з Туреччиною можливість відкрити гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення.

Як повідомляла АрміяInform, з’явився телеграм-канал, де можна знайти інформацію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

https://armyinform.com.ua/2024/04/16/v-ukrayini-majzhe-37-tysyach-osib-vvazhayutsya-bezvisty-znyklymy-za-osoblyvyh-obstavyn/