goaltime.com.ua v ukrayinskij armiyi zberigayutsya radyanski traditsiyi

В українській армії зберігаються «радянські традиції»

В українській армії серед військовослужбовців строкової служби зберігаються «радянські традиції» розділення по терміну служби.

Про це повідомляє Мілітарний.

Через відсутність державної політики з реформування військової служби за призовом, серед строковиків залишаються поширеним шанування «100 днєй до пріказа», «ДМБ», тощо.

Ветеран російсько-української війни Олександр Грамарчук (у мережі відомий під псевдонімом Олександр Гром) опублікував фото з військовослужбовцями строкової служби біля посту днювального роти, де особа з пагоном старшого солдата віддає військове вітання, а на потилиці трьох інших виголено цифри, які разом символізують «100»:

У радянській армії військовослужбовці-строковики при залишені 100 діб до підписання наказу про звільнення у запас голили голови та переставали їсти масло в знак останнього періоду служби перед поверненням додому.

Масло у цей час віддавали військовослужбовцям попереднього призову, які за радянським військовим жаргоном називались «духами» або «слонами».

Часто таке розподілення по терміну служби супроводжувалось дискримінацією та приниженням, а відбувалось через поступи з боку військових командирів, котрих задовільняло наявність хоч якогось порядку, що підтримується без їх участі.

Оприлюднений ветераном факт є далеко не поодиноким, і відгуки про подібне вже в українській армії після 2015 року коли відновився призов на строкову службу.

Так само про такі факти пишуть у обговореннях до оригінального посту:

Допис у соціальній мережі Instagram за 2019 рік

На жаль через подібні факти в Україні ставлення до призову на строкову військову службу у суспільстві вважається пережитком минулого, проте це не так і подібний досвід є у багатьох країнах світу.

У першу чергу це спостерігається в країнах з нейтральним статусом, таких як Фінляндія, Австрія чи Швеція, або що знаходяться у стані високої бойової готовності населення через регіональні ризики, серед таких країн – Ізраїль та Республіка Корея (Південна Корея).

Мають призов і деякі країни НАТО, до 2011 року призов був у армії Німеччини та до сьогодні залишається у Норвегії.

Серед інший країн Північно-атлантичного Альянсу зі збереженою строковою службою – Естонія та Литва, які як і Україна теж до 1990-х були в складі СРСР, проте серед їх військовослужбовців подібні прояви «ностальгії» не проявляються через реформований підхід до служби.


Призов на строкову службу у країнах Балтії


Нагадаємо, що в Україні термін служби строковиків складає 18 місяців, а у разі наявності вищої освіти – 12 місяців. За цей час призваний юнак лише одного разу може отримати відпустку терміном 10 діб, а грошове забезпечення складає 350–700 гривень (залежно від військового звання й посади), додатково під час призову їм виплачують грошову допомогу розміром два прожиткові мінімуми, що нині становить 4540 гривень.

Під час звільнення у запас передбачена вихідна грошова допомога розміром вісім посадових окладів (2800–5600 гривень, залежно від військового звання й посади) і 12 окладів (4200–8400 гривень для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект — одна кава — 30 гривень — дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


https://mil.in.ua/uk/news/v-ukrayinskij-armiyi-zberigayutsya-radyanski-tradytsiyi/