В ЄС підготували повний драфт програми на 50 млрд євро для України — Міністр економіки

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Лютого 2024, 21:28

Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко

В Європейському союзі підготували повний драфт програми Ukraine Facility, в рамках якої Україні нададуть 50 млрд євро.

Про це заявила Перший віце-прем’єр — міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє сайт Кабінету Міністрів України.

5 лютого відбулася зустріч Юлії Свириденко з Послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою, під час якої обговорювались питання Плану України в рамках Ukraine Facility, залучення інвестицій, підтримки МСБ, експорту тощо.

«Повний драфт програми вже готовий, і зараз триває тріалог між Європейською радою, Єврокомісією та Європейським парламентом щодо його остаточного затвердження. На сьогодні План включає 144 показники, 45 з яких будуть досягнуті у 2024 році», — зазначила Юлія Свириденко.

Реалізація коштів в рамках Ukraine Facility відбуватиметься за трьома компонентами: пряма підтримка бюджету — 39 млрд євро, спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах — 8 млрд євро, технічна підтримка та покриття відсотків за кредитами в рамках програми — 3 млрд євро.

У 2024-му році Україна розраховує отримати перші 18 млрд євро.

Українська сторона розповіла про стратегічні проекти Мінекономіки на поточний рік, серед яких – страхування інвестицій (включаючи військові ризики), залучення інвестицій (донорських та внутрішніх) для відновлення приватного бізнесу, реформа державної власності, програми підтримки МСБ, гуманітарне розмінування, єОселя, модернізація ринку праці, Угода ACAA («промисловий безвіз») тощо.

Як повідомляла АрміяInform, лідери країн Європейського Союзу домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС.

https://armyinform.com.ua/2024/02/05/v-yes-pidgotuvaly-povnyj-draft-programy-na-50-mlrd-yevro-dlya-ukrayiny-ministr-ekonomiky/