Військовий психолог вчив журналістів, як впоратися зі стресом

Не секрет, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україні зросла потреба в психологічній допомозі людям, які зазнали стресу. Так само не секрет, що журналісти, які працюють в екстремальних ситуаціях, теж потребують такої допомоги.

З огляду на цей запит в українському суспільстві відділ морально-психологічного забезпечення Сил територіальної оборони ЗСУ провів тренінг із першої психологічної допомоги та відновлення для представників ЗМІ. В основу йогу покладено курс, розроблений в Силах ТрО ЗС України.

Проводив тренінг співавтор курсу, військовий психолог Родіон Григор’ян, який нині проходить службу в одному з підрозділів Сил територіальної оборони.

Тренінг відвідав і кореспондент АрміяInform.

— Ми розділяємо стрес на той, який може відбутися у звичайному житті, та — екстремальний, коли є загроза життю, поранення, наприклад. І треба знати, як допомогти, як стабілізувати людину або допомогти собі, щоб впоратись зі стресом, — розповів Родіон Григор’ян.

За його словами, у журналіста теж може бути стрес.

— Бо стрес — захисна реакція, яка є однаковою майже для всіх. Тобто біологія стресу працює завжди для всіх більш-менш однаково. Можуть бути різні реакції — пасивна або активна. Журналісту, особливо сьогодні, дуже важливо бути в контакті із ситуацією і втримувати навантаження, аби бути ефективним у своїй роботі, — каже військовий психолог.

Він додає, що інформація про те, як боротись зі стресом, потрібна кожній людині:

— Особливо, коли ми знаємо, що у нашій країні 9-й рік триває війна. Мені подобається досвід, який є в Ізраїлі, де вивчають це питання з дитячого садочку. Мрію, щоб і в нас така система була започаткована теж на державному рівні. Нині ми проводимо курси підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги та відновлення, розроблений в Силах ТрО ЗС України для військовослужбовців. На це є великий запит і у цивільних психологів. Ми зацікавлені у тому, щоб було якомога більше психологів, які могли б працювати з військовими. Якщо є тактична медицина, то ми хочемо, що була і тактична психологія — базові знання і навички, якими повинен володіти кожен.

Кількагодинний тренінг дав українським журналістам розуміння процесів, які відбуваються з людським організмом під час екстремальних ситуацій — як себе стабілізувати, як розрізняти стани та надавати допомогу і собі, і людям поряд.

https://armyinform.com.ua/2022/07/25/vijskovyj-psyholog-vchyv-zhurnalistiv-yak-vporatysya-zi-stresom/