Вітчизняний виробник розробив багатоцільовий БПЛА, здатний виконувати польоти за будь-якої погоди

На ХVІI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека — 2021» українська компанія UKRJET представила свій варіант ударного безпілотного авіаційного комплексу.

За словами головного інженера компанії Ігоря Крамаренка, багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс UJ-22 AIRBORNE призначений як для авіарозвідки, так і для знищення наземних цілей. На борту в нього встановлений фотоапарат 64 мегапікселей, який у реальному режимі часу передає на наземну станцію знімки з прив’язкою до місцевості. UJ-22 є носієм боєприпасів: шість гранат РПГ-7 ВМ, або чотири 82-мм мінометні міни. Точність влучення в ціль з дистанції 700 метрів має погрішність до 10 метрів, а це для некерованих боєприпасів досить високий результат.

Цей безпілотник може перебувати у повітрі до 6 годин в екстремальних погодних умовах. На борту встановлений стартер-генератор, система автопілотування, яку розробили спеціалісти компанії. Дальність радіозв’язку з оператором забезпечується на відстані до 100 кілометрів. Якщо в зоні баражування UJ-22 не виявив противника або знайшов незначну ціль, БПЛА повертається і скидає в безпечному місці невикористані боєприпаси. Проте передбачена можливість і приземлення разом з ними, — розповідає  Ігор Крамаренко. — Передача фотографій у реальному часі має свої переваги над відеозйомкою, тому що ми можемо детально бачити рельєф землі з роздільною здатністю до 5 сантиметрів на піксель.

Для протидії системам РЕБ на борту БПЛА встановлено інерціальну систему компанії «Ксенс», яка дозволяє виконувати політ без GPS із введенням необхідних координат.

UJ-22 AIRBORNE розроблений за всіма канонами безпілотної авіації, широко використовується за кордоном. У компанії працюють учасники бойових дій на Сході України, які здійснювали польоти в районі бойових дій і добре знають, що необхідно кінцевому користувачу.

— Боєприпаси, які використовують UJ-22, наша армія має у достатній кількості. Ми лише на них установлюємо оперення. Таку операцію можна здійснювати й у польових умовах. Зліт та посадка здійснюються в напівавтоматичному режимі, для злету необхідний майданчик в 100 метрів, але, як показала практика, і 50–60 метрів достатньо. У комплекті комплексу йде два або три літаки відповідно до побажань замовника, — зазначив Ігор Крамаренко. — Для виробництва одного комплексу (це наземна станція і два літаки) необхідно до 2-х місяців. Для навчання оператора достатньо одного місяця, щоб він впевнено міг виконувати свою роботу. Політ може відбуватись як в автоматичному режимі, так і під ручним керуванням.

Основні тактико-технічні характеристики БпАК UJ-22 AIRBORNE

Радіус дії з передачею даних в режимі реального часу, км: 100

Максимальний радіус дії (автономний режим), км: 800

Максимальна швидкість, км/год — 160, мінімальна — 90

Висота польоту, м: мінімальна — 50, максимальна — 6000

Максимальна тривалість польоту, год.: 12

Час розгортання комплексу, хв: 10

Середній час підготовки для повторного пуску, хв: 3

Зовнішній екіпаж, осіб: 4

https://armyinform.com.ua/2021/06/vitchyznyanyj-vyrobnyk-rozrobyv-bagatoczilovyj-bpla-zdatnyj-vykonuvaty-poloty-za-bud-yakoyi-pogody/