Як облаштований новітній лазне-пральний комплекс

Прочитаєте за: 4 хв. 17 Березня 2023, 17:17

АрміяInform вже повідомляла, що підрозділам Сухопутних військ ЗСУ передали два мобільні лазне-пральні комплекси (МЛПК). Кожен з них оснащений душовими, водонагрівачем, баком для води, насосною станцією, конвектором, мийницею, двома пральними та двома сушильними машинами.

Наші кореспонденти побували на події та дізнались, які переваги мають ці комплекси.

«Влітку в такому комплексі за добу зможуть помитись 120140 осіб»

— Потреба в таких МЛПК дуже велика, оскільки багато частин формуються і ще не мають новітніх комплексів для організації лазне-прального обслуговування особового складу. Підрозділи Сухопутних військ виконують бойові завдання у складних умовах, і ці комплекси допомагають відновитись військовослужбовцям, —зазначає начальник відділу організації забезпечення матеріальними засобами речової служби — заступник начальника тилу командування логістики Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Олександр Васін.

— Це дуже класна штука, якщо можна так висловитися. Тут все так продумано, що на маленькій площі є де і помитись, і випрати одяг. Не просто випрати, а одразу закинути до сушарки. Також є душові кабіни. Тож, військовослужбовець приїжджає, речі одразу віддає банщику, щоб той завантажив у пральну машину. А сам тим часом помився, почекав півтори-дві години і забрав свої чисті речі. У штаті батальйону є банщики, які мають слідкувати за цим комплексом, обслуговувати його, — додає військовослужбовець із позивним «Мудрий».

— Із розрахунків і експериментальним методом ми визначили, що того обладнання, яке передбачено, коли є електроенергія і правильно користуються цим комплексом, у такий сезон, як зараз, за добу може помитись 80–100 людей. У літній період, коли немає нагальної потреби в гарячій воді — 120–140 осіб. Випрати речі можуть менше людей, бо цикли прання і сушки одягу трішки довші: орієнтовно це 25–30 осіб, — розповідає технічний керівник проєкту Ігор Окунь.

«Перші відгуки військовослужбовців, коли вони заходили і дивились: о, як вдома!»

За словами пана Ігоря, у такому МЛПК можна митися, приймати душ за температури 17–20 градусів:

— Це утеплені комплекси, усе герметично, «теплі» двері, вікна. Тобто протяги тут не гуляють… Стосовно автономності. Ми передбачали живлення від електромережі, а також підключення, коли використовуються одночасно три бензинові генератори потужністю 5 кіловат — це забезпечить на сто відсотків роботу всіх систем комплексу одночасно.

Ігор Окунь зауважує, що ці комплекси зроблені на базі звичайних морських 20-футових контейнерів і за допомогою причепів або напівпричепів-контейнеровозів та автокрана вони переміщаються до будь-якої точки, де потрібні.

— У нас була ідея, щоб, як на кораблі чи в літаку, використати кожен квадратний сантиметр з користю. На майбутнє подумаємо щодо вільного простору, який є над сушильними машинами. Можливо, вийде ще один плоский бойлер туди інсталювати, — обіцяє технічний керівник проєкту.

— Перші відгуки військовослужбовців, коли вони заходили і дивились: о, як вдома! Тому що тут тепло, охайно, комфортно. Ми розуміємо, що завдяки цим комплексам настрій та бойова спроможність військовослужбовців будуть набагато вищими, — каже Ігор Окунь.

Він додає, що для кожного комплексу передбачена відповідальна особа:

— Ця людина пройде інструктаж, де їй розкажуть, як користуватись такими моделями пральних та сушильних машин та як доглядати за елементарними, але важливими вузлами сантехніки. Також ця особа відповідає і за пожежну безпеку.

Фото Дмитра Юрченка

https://armyinform.com.ua/2023/03/17/yak-oblashtovanyj-novitnij-lazne-pralnyj-kompleks/