Як заробити мільйон доларів і допомогти Збройним Силам України

фото ілюстративне

Законом України «Про встановлення винагороди за добровільно передану Збройним Силам України придатну до застосування бойову техніку держави-агресора» передбачено винагороду за добровільно передану Збройним Силам України придатну до застосування бойову техніку держави-агресора.

Винагорода визначена залежно від типу бойової техніки і становитиме від 10 тис. доларів США до одного мільйона доларів.

Багато це чи мало?

Як зазначає Сергій Дроздов, командувач Повітряних Сил ЗСУ у 2015– 2021 рр., українські військові знищили вдвічі більше літаків, ніж ворог. Проте наша авіація також має втрати, тому існує велика необхідність оновлення озброєння. Однак збудувати чи купити новий літак — задоволення не з дешевих, а от добровільна передача захопленої у ворога справної повітряної машини за 1 мільйон — цілком вигідна для держави справа. Адже, приміром, орієнтовна вартість одного бойового літака становить 50–60 млн доларів.

Приблизно про такий самий порядок цифр можемо говорити й щодо інших типів і видів озброєння.

Тому економічно обґрунтованим є рішення про встановлення винагороди в розмірі одного мільйона доларів військовослужбовцям збройних сил російської федерації за переданий Збройним Силам України придатний до застосування бойовий літак. Ще один бонус до такої угоди — така передача вилученої у ворога техніки призведе до зниження його бойового потенціалу та морально-психологічного стану особового складу армії агресора.

Слід зазначити, що за даними російського «Центра анализа стратегий и технологий», росіяни, під тягарем внутрішніх економічних проблем, 2021 року спромоглися виробити лише 21 новий військовий літак.

Наразі Закон «Про встановлення винагород…» ще повноцінно не запрацював, але Уряд активно розробляє підзаконні нормативні акти, які визначать механізми передачі бойової техніки та порядок виплати винагороди. Зокрема, законодавець визначив, що одержувачами винагороди є військовослужбовці Збройних Сил України, інших структур сектору безпеки і оборони України, громадяни України, а також військовослужбовці збройних сил російської федерації з числа осіб, які добровільно передали Збройним Силам України справну бойову техніку. Останнім також забезпечується (на їхню вимогу) право на збереження в таємниці передачі ними придатної для застосування бойової техніки держави-агресора. Фактом передачі бойової техніки є акт приймання-передачі такої техніки, в якому військове командування зазначає стан справності техніки.

Урядовці обіцяють, що вже найближчим часом цей механізм поповнення ЗС України ворожою технікою повноцінно запрацює. А ми ж — готуємося заробляти на армії агресора, бити влучно, але акуратно!

Ростислав Вітвіцький, Департамент фінансів МО України для АрміяInform

https://armyinform.com.ua/2022/06/28/yak-zarobyty-miljon-dolariv-i-dopomogty-zbrojnym-sylam-ukrayiny/