Японія планує озброїтися рейкотронами для боротьби з гіперзвуковими ракетами

Міністерство оборони Японії планує до 2030 року впровадити нову систему перехоплення гіперзвукової зброї. Як повідомляє видання Nikkei Asia, для боротьби з гіперзвуковими ракетами розроблять електромагнітну гармату або ж рейкотрон.

Цей крок Японії є відповіддю на розробку гіперзвукової зброї такими країнами, як – Китай, Північна Корея та Росія. Разом із ракетами великої дальності рейкотрон стане частиною чинної системи протиракетної оборони країни.

На сьогодні ракети-перехоплювачі обмежені швидкістю близько 1700 метрів на секунду, тоді як снаряди, випущені з електромагнітних гармат, здатні розвивати швидкість понад 2300 метрів на секунду. Теоретично це робить електромагнітні гармати ефективним засобом оборони від гіперзвукової зброї. Утім рейкотронів поки що не має на озброєнні у жодній країні світу, адже технологія їхнього створення є доволі складною.

читайте також:

також, що Японія планує розгорнути на орбіті системи розвідувальних супутників для фіксації пусків гіперзвукових ракет, а також використовувати ракети великої дальності для знищення пускових установок противника.

Підготував Владислав Дем’яненко

https://armyinform.com.ua/2022/01/09/yaponiya-planuye-ozbroyitysya-rejkotronamy-dlya-borotby-z-giperzvukovymy-raketamy/