За пів року викрито 3 агентурні мережі та затримано 18 агентів російських спецслужб – СБУ

Упродовж першого півріччя 2021 року контррозвідка Служби безпеки України викрила 3 агентурні мережі на території Донецької, Луганської, Миколаївської та Одеської областей і затримала 18 агентів російських спецслужб.

Як інформує СБУ, одна з таких мереж виконувала завдання «МДБ ЛНР» у районі проведення операції Об’єднаних сил.

«Агенти не лише за гроші збирали та передавали своїм кураторам розвідувальну інформацію про розташування і передислокацію підрозділів ЗСУ, а й готували теракт – отруєння військовослужбовців на Луганщині хімічною речовиною», – заявили у відомстві.

Загалом було відкрито 167 кримінальних проваджень за ознаками державної зради, шпигунства і створення терористичних організацій. За цей період набули чинності 59 вироків суду.

Також контррозвідники СБУ вилучили з незаконного обігу комплектуючі до авіатехніки, бронетехніки та зенітно-ракетних комплексів загальною вартістю понад 1 млрд грн. Ці товари були передані Міністерству оборони.

Тим часом військова контррозвідка СБУ викрила 21 агента іноземних спецслужб в Україні і ще 14 учасників незаконних збройних угруповань.

Загалом вона запобігла нанесенню економічних збитків державі на понад 3,8 млрд грн. Зокрема, заблокувала протиправну схему придбання для потреб Збройних Сил України застарілого озброєння за завищеними цінами, розтрату 400 млн грн бюджетних коштів під час замовлення дослідно-конструкторських робіт.

https://armyinform.com.ua/2021/07/za-piv-roku-vykryto-3-agenturni-merezhi-ta-zatrymano-18-agentiv-rosijskyh-speczsluzhb-sbu/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *